5 Yaş Üstü Araç Kredisi Veren Bankalar 2017


5 Yaş Üstü Araç Kredisi Veren Bankalar 2017

Bir araba almak istiyorsunuz fakat bütçeniz ikinci el bir araca bile yetmiyor. Siz de bankadan kredi çekmeye karar verdiniz. Bu sefer de ikinci el aracın yaşının 5 yaşının altında olması koşulunu getiren banka şartlarıyla karşılaştınız. Merakınız, 5 yaş üstü araçlar için de araç kredisi var mı varsa bunu hangi bankalar uyguluyor? Yaş sınırlaması bankadan bankaya değişir ve 5 yaş üstü araç kredisi veren bankalar da mevcuttur. Garanti Bankası, Vakıfbank, ING Bank, Finansbank ve Şekerbank 5 yaş üstü araca kredi vermektedirler.

5 Yaş Üstü Araç Kredisinin Bankalara Göre Özellikleri

5 yaş üstü araca kredi veren bankalardan birincisi Garanti Bankası’dır. Aracın ömrünün 10 yılı bulana kadar Garanti Bankası kredi verebilmektedir. 10 yaşından büyük araçlar için ise banka kefil istemektedir. Vakıfbank da eğer araç 5-8 yaş aralığında ise 36 aya kadar vade uygulamak şartıyla kredi vermektedir. ING Bank, araç 8 yaşını geçene kadar kredi imkanı sunmaktadır. Finansbank da 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi verirken şöyle bir şart koymaktadır: Eğer aracın yaşı 6,7 ya da 8 ise vadesi ile araç yaşının toplamı 10 olabilir. Bu bağlamda eğer 8 yaşında bir araç alacaksanız 24 ay vadede kredi borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Şekerbank bu konuda rakip bankaları biraz daha geride bırakarak 15 yaşa kadar olan tüm araçlarda kredi imkanı sunmaktadır.

Etiketler: 5 yaş üstü araç kredisi, 5 yaş üstü araç kredisi 2017, 5 yaş üstü araç kredisi verenler, 5 yaş üstü araç kredisi verenler 2017, 5 yaş üstü araç kredisi veren bankalar, 5 yaş üstü araç kredisi veren bankalar 2017, 5 5 yaş üstü araç kredisi veren bankalar hangileri, 5 yaş üstü araç kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder