48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017


48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017

İnsanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bankalardan kredi çekmeleri artık oldukça sıradan bir durum haline gelmiştir. Bunun insanların işini kolaylaştırması bakımından olumlu bir durum olduğunu belirtmekte de fayda var fakat uzun vadelerle yüksek limitte krediler çekebilmek, vatandaşların bu krediyi geri öderken zorlanmalarına sebep olabilmektedir. İşte tam da bu sebeple Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bu ihtiyaç kredisi için bir sınır getirmiş ve bu vadede üst sınırı 48 aya çekmiştir. Bu yeni düzenleme ile gelecek planlarınızı daha yakın tarih üzerinden kuracağınız ve hayatınızdaki değişimlerin ihtiyaç kredisini geri öderken daha az sizi daha az etkileyeceği için vatandaşlar için daha avantajlı olabileceğini söylemek gerek. Peki, 48 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir?

ING Bank, Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Burgan Bank, Yapı ve Kredi Bankası ve Denizbank’tır. En az 3 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bu bankalar istediğiniz takdirde 48 aya kadar bu vadeyi uzatabilmektedir.

Bankaların Kredi Faiz Oranları

ING Bank faiz oranını %0,99’ta tutarken, Türkiye İş Bankası %1,15, Ziraat Bankası ve Vakıfbank da yine %1,15, Garanti Bankası %1,14, Burgan Bank biraz daha yüksek olan %1,17, Yapı ve Kredi Bankası bu oranı biraz daha arttırıp %1,29 ve son olarak Denizbank %1,35’lik bir faiz oranı belirlemiştir.


Etiketler: 48 ay ihtiyaç kredisi, 48 ay ihtiyaç kredisi 2017, 48 ay ihtiyaç kredisi verenler,48 ay ihtiyaç kredisi verenler 2017, 48 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar48 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar 2017, 48 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri, 48 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder