3 Aylık Sigortalıya Kredi Veren Bankalar


Bankacılık sektörünün tüm ülke genelinde büyük bir ağ oluşturması, insanların nakit ihtiyacını karşılamak için ilk tercihlerinin bankalar olmasına neden olmaktadır. İhtiyaçları doğrultusunda insanların nakit ihtiyacını en hızlı ve güvenli karşılayabilecek kurumlar bankalardır. Ancak bankadan kredi çekmek o kadar da kolay değildir. Bankalar açısından kredi vermek, paranın geri ödenemeyeceği durumu göz önüne alındığında büyük bir risk oluşturmaktadır. Dolayısıyla bankalar, kredi vermeden önce müşterilerin bankalardaki işlem geçmişlerine ve kredi puanlarına bakarak karar vermektedir.

Bununla beraber, kişinin belgelenebilir bir gelirinin olması istenmektedir. Burada belgelenebilir gelirden kasıt, sigorta kurumundan ya iş yerinden alınacak maaş gelirlerini gösteren bir belgedir. Yani kredi çekebilmek için sigortalı bir işinizin olması gerekmektedir. Ancak işe başladıktan hemen sonra da kredi çekemeyebilirsiniz; bunun için bir süre kesintisiz olarak çalışmanız gerekecektir. Genel kabul edilen süre 6 aydır. 6 ay bir işyerinde çalıştıktan sonra kredi çekebilirsiniz. Ancak bazı bankalar, müşterilerin nakit ihtiyacını karşılamak için bu süreyi 3 ay olarak belirlemiştir.

İşte  3 aylık sigortalıya kredi veren bankalar;

Denizbank
ING Bank
Halk Bank
İş Bank
Finansbank
Ziraat Bankası

Etiketler: 3 aylık sigortalıya kredi, 3 aylık sigortalıya kredi verenler, 3 aylık sigortalıya kredi veren bankalar, 3 aylık sigortalıya kredi verirler mi, 3 aylık sigortalı kredi çekebilir mi, 3 aylık sigortalı kredi alabilir mi, bankalar 3 aylık sigortalıya kredi verir miGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder