%100 Mortgage Kredisi Veren Bankalar 2017


Konut edinmek ya da kiradan kurtularak bir ev sahibi olmak için bankaların sundukları kredilere ihtiyaç duyan insanların yaşadığı en büyük sıkıntıların başında evin bedelinin tamamını kapsayan kredilerin verilmemesidir.

Mevzuat gereği istenilen konutun rayiç bedelinin maksimum yüzde 75’i bankalar tarafından karşılanabilir. Bankaların belirlediği eksperler aracılığıyla belirlenen bedellerin en fazla yüzde 75’i karşılandığı için geri kalan yüzde 25’lik kısmını nakit olarak kendileri temin etmek durumuyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu durum haliyle peşinatı olmayan insanları mağdur etmektedir.

Tamamına Kredi İmkanı

Bahsedildiği üzere mevzuat gereği evin yüzde 100’ünü veren bir banka olmadığı halde bu sıkıntıları aşmak için genelde iki farklı yol benimsenmiştir. Bunlardan biri ekspertiz ederinin olduğundan fazla gösterilmesidir. Bu yöntemin yasallığı ve ahlakiliği tartışmaya açık bir konudur.

Bankaların peşinatı olmayan müşterilerinin ev sahibi olmalarının önünü açmak için sundukları yöntem bir başka taşınmazın ipotek gösterilmesidir.

Bu sayede %100 mortgage kredisi veren bankalar, sahip olunan diğer evin teminat gösterilmesiyle, her iki evin ekspertiz değerinin yüzde 75’ini karşılayarak, satın alınmak istenen evin bedelinin tamamı kredi olarak temin edilmiş olur. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS Mortgage konusunda başarılı olduklarını söyleyebiliriz. 

Etiketler: %100 mortgage kredisi, %100 mortgage kredisi verenler, %100 mortgage kredisi veren bankalar, %100 mortgage kredisi veren hangi bankalar, tamamına mortgage kredisi verenler, tamamına mortgage kredisi veren bankalar, %100 mortgage kredisi veren bankalar 2017, tamamına mortgage kredisi veren bankalar 2017, tamamına mortgage kredisi verenler 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder