Sigortasız Kredi Çekilir mi?


Sizler için daha önce birçok konuda krediyle ilgili içerikler paylaşmıştık. Bu yazımızda ise yine krediyle ilgili, sigortasız kredi çekilir mi çekilmez mi, sigortasız nasıl kredi çekilir, sigortasız ne kadar kredi çekilir ve sigortasız kredi veren bankalar hangileri gibi soruları ele alacağız. Birçok tüketicinin merak ettiği ve net bir cevap bulamadığı sigortasız kredi çekilir mi konusunu, alttaki başlık aracılığıyla net olarak öğrenebilir ve başlıkları sırasıyla okuyarak, konu hakkında net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Çekilir mi?

Sigortasız kredi çekilir. Eskiden bankalar sigortası olmayanlara kredi vermezken, sonrasında bunun için alternatifler geliştirdi. Bu alternatif yolları kullanarak, sigortasız kredi çekme imkanınız oluyor. Sigortasız kredi çekilip çekilmeyeceğini merak eden ve konut almak isteyenler, şu soruyu da; sormaktadır:

Sigortasız Konut Kredisi Çekilir mi?

Evet. Sigortasız kredi çekilebileceği gibi, sigortasız konut kredisi çekmeniz de; mümkündür. Sigortasız kredi çekilebileceğini öğrenenlerin merak ettiği diğer bir soru da; sigortasız nasıl kredi çekilir sorusudur. Bu soruya da; hemen alt başlıkta yanıt verdik.

Sigortasız Nasıl Kredi Çekilir?

Sigortasız nasıl kredi çekebileceğinizi hemen anlatalım. Öncelikle bir gayrimenkülünüzü; ya da taşınmaz bir mal varlığınızı bankaya ipotek ettirmeniz gerekiyor. Nedir bu ipotek diye soracak olursanız; ipotek, bir mal varlığını rehin etmektir. Yani; borcun ödenmemesi durumunda, ipotek ettiğiniz mal üstünden temin edilebileceğinin garantisini vermiş oluyorsunuz. Böylece bankalar size sigortanız olmamasına rağmen kredi imkanları sunuyor. Bu durumda merak edilen bir diğer konu da şu oluyor; sigortasız ne kadar kredi çekilir? Bunun da cevabını, yine sizler için bir alt başlıkta verdik.

Sigortasız Ne Kadar Kredi Çekilir?

Sigortasız çektiğiniz kredi, maaş bordronuz olmadığı için, ipotek ettirdiğiniz mal varlığına göre değişiklik göstermekle birlikte, birçok kriter de; göz önünde bulundurulur. Bunun için bir şey demek güçtür. Ama; sigortasız, mal varlığınızın ederi kadar kredi çekebilirsiniz. Tabii ki; diğer kriterleri de; göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bankalar sadece mal varlığınızın değerine bakmıyor.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Finansbank, Halkbank, İNG Bank, Yapı Kredi Bankası ve Denizbank sigortasız kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sigortasız kredi çekmek isteyenlerin genel olarak tercih ettiği bu bankalara giderek, yazımızda anlattığımız şekilde ya da daha farklı yollarla da; kredi başvurusunda bulabilir ve sigortasız kredi çekebilirsiniz.

Etiketler: sigortasız kredi, sigortasız kredi 2017, sigortasız kredi çekilir mi, sigortasız nasıl kredi çekilir, sigortasız ne kadar kredi çekilir, sigortasız kredi veren bankalar, sigortasız kredi veren bankalar 2017, sigortasız kredi veren bankalar hangileriGoogle+ ile Paylaş

12 yorum:

 1. sigortasız kredi imkanı24 Ocak 2017 20:46

  merhaba ben bir şey sormak istiyorum sigortasız kredi imkanı varsa eğer ben sizin bu sunduğunuz bankaları kullanarak kredisiz kredi imkanından faydalanabilir miyim?

  YanıtlaSil
 2. BU DEDİKLERİNİZİ UYGULADIĞIMDA YANİ İPOTEK YAPTIĞIMDA SİGORTASIZ KREDİ ÇEKEBİLİR MİYİM? SİGORTAM YOK AMA İPOTEK EDEBİLECEĞİM BİRÇOK MAL VARLIĞIM BULUNUYOR......

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler24 Ocak 2017 20:48

  sigortasız kredi veren banka var mı diye ararken sizin sitenizi buldum çok teşekkür ederim ama bişey daha sormak istiyorum sigortasız kredi çekmenin ne gibi dezavantajları var??

  YanıtlaSil
 4. sigortasız kredi çekmek için başka bir yol varmı?

  YanıtlaSil
 5. sigortasız kredi almak istiyorum fakat başka bir yola ihtiyacım var başka bir yol yok mu acaba ya :S

  YanıtlaSil
 6. bu dedikleriniz doğrultusunda sigortasız kredi alabilir miyim? benim mal varlığım var, ipotek ettirebilirim.

  YanıtlaSil
 7. bankaya tapu rehin edip sigortasız kredi alınır mı

  YanıtlaSil
 8. leyla mengüç24 Ocak 2017 21:27

  sigortasız kredi alma yöntemleri ararken sitenizi buldum. sigortasız kredi alma yolları arıyordum. siteniz çok güzel. gerçekten aradığım tüm bilgileri buldum ama aklıma şu takıldı. sigortasız kredi alma imkanı varken, sigortasız kredi kartı alma imkanıda var mı?

  YanıtlaSil
 9. sigortasız çalışana kredi24 Ocak 2017 21:28

  Sigortasız çalışan kredi alabilir mi? Ben sigortasız bir çalışanım, kredi almak istiyorum. Sigortasız çalışanlardan maaş bordrosu istenmiyor mu? Örneğin şimdi ben bir mal varlığı göstersem, kredi verecekler mi bana? Okudum ama bir daha sorup emin olmak istedim.

  YanıtlaSil
 10. sigortasız biri24 Ocak 2017 21:31

  Sigortasız biri kredi çekebilir mi diye arkadaşım çok merak ediyordu. Sigortasız biri bankadan kredi alabilir mi diye araştırdık. Siteniz çok yararlı oldu bizim için. Sigortasız biri kredi çekebilir demek ki. Çok teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 11. sevcan karakaş24 Ocak 2017 21:32

  Sigortasız banka kredisi almak için uğraşıyorum. Evimi ipotek ettirip, sigortasız kredi çekmek istiyorum. Yazdıklarınıza göre mal varlığı gösterip, ipotek ile sigortasız kredi alınabiliyormuş. Peki mal varlığı ne kadar değerli olmalı ki yüksek meblağda kredi çekebilelim?

  YanıtlaSil
 12. MEHMET ŞAHİN24 Ocak 2017 21:35

  Yazınızda belirttiğiniz sigortasız kredi veren bankalar var ya hani. Onlara başvurarak sigortasız çalışan biri kredi alabiliyor. Buraya kadar tamam. Ama benim taşınmaz mal varlığım, yani ev tapusu göstererek almak istediğim için, çok da değerli değil. Bunun için tapu göstererek sigortasız kredi alamıyorum. naparsam yapim istediğim miktarda çekemiyorum. sigortasız biri başka hangi yollarla kredi çekebilir? benim kredi almam lazım.

  YanıtlaSil