Maaşımda Haciz Var Nasıl Kredi Çekebilirim?


Birçok T.C vatandaşı, çektiği krediyi ödeyemeyip, Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank ve benzeri bankalar tarafından, maaşına haciz koydurtuyor. Bankalar tarafından ya da; başka yollarla maaşına haciz koyulan tüketiciler, maaşımda haciz var nasıl kredi çekebilirim diye merak ediyor. Maaşında haciz olan bu insanlar, genellikle, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi çekmek istiyor. Bizler de; bu yazımızda sizlere, maaşımda haciz var nasıl kredi çekebilirim sorusunu cevaplayarak, merakınızı gidermek istedik. Maaşta haciz olması durumunda Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank gibi bankalardan kredi çekmek isteyenler, hemen alttaki başlığı okuyarak, merakını giderebilir.

Maaşımda Haciz Var Nasıl Kredi Çekebilirim?

Eğer maaşınıza gelen haciz, bankalar tarafından gelmemişse, bu bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu durumda kredi alma şansınız bulunmaktadır. Bunun dışında, eğer bir banka tarafından haciz işlemi uygulanmışsa, bu kara listeye girdiğiniz anlamına gelir. Bankalar, kara listeye giren tüketicilere ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi çıkartmamaktadır. Fakat; üzerinizde bulunan bir mal varlığını, taşınmazı bankaya göstererek kredi çekme durumunuz bulunabilmektedir. Bir de; üzerinizde bulunan gayrimenkul gelirlerini de; bankaya göstererek işinizi kolaylaştırabilir, bu şekilde de kredi çekebilirsiniz. Bir diğer ihtimal de; bankanızın size borç ödeme kredisi çıkartma durumudur. Bankalar, bazı durumlarda, vatandaşlara borç ödeme kredisi verebilmektedir. Bunu da sitemizde araştırarak öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS bankaları üzerinden konu hakkında net bilgiler alarak haciz durumunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Etiketler: maaşımda haciz var nasıl kredi çekebilirim, maaşımda haciz var kredi çekebilir miyim, maaşımda haciz var nasıl kredi çekebilirim 2017, maaşımda haciz var nasıl kredi alabilirim, maaşımda haciz kredi alabilir miyim, maaşta haciz varken kredi çekilir mi, maaşta haciz varken kredi alınır mı, maaşta haciz varken kredi verirler miGoogle+ ile Paylaş

2 yorum:

 1. hakan kılıç30 Ekim 2016 18:28

  Merhaba benim maaşımın bir kısmına banka haciz koydu kredi çekebilir miyim bu durumda? Yani bir kısmı dediğim, yarı yarıya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Maaşınızın dörtte birine bloke konulması durumunda, borç ödeme kredisi çekme şansınız bulunuyor. Yarı yarıya olunca, bankaların nasıl bir yaklaşımda bulunacağını tahmin etmek zor; fakat yazımızda da belirttiğimiz gibi, herhangi bir gayrimenkul varsa üzerinize, ipotek gibi yollarla şansınızı deneyebilirsiniz. Kara listedeyseniz, bu durumu zorlaştıracaktır.

   Sil