Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar


Bankalar, kredi başvuruları sırasında kişilerden bazı evrak ve belge istemektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi başvuruları sırasında maaş bordrosu sıklıkla istenmektedir. Maaş bordrosu, bankaların bir teminatı niteliğinde olup, müşterilerin aylık ödeme sıkıntısının bulunup bulunmadığını tespit etmekte kullanılmaktadır. Birçok banka, ihtiyaç kredisi başvurusunda maaş bordrosu istemektedir. Ancak maaş bordrosu olmadan da kredi verebilen bankalar da bulunmaktadır.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar, müşterilerinin kredi başvuruları sırasında maaş bordrosu istememektedir. Bu evrak yerine, çalışan bir kişi olduğunu gösteren maaş yazısını talep etmektedir. Maalesef ki hiçbir banka evraksız, teminatsız müşterilerine kredi imkanı sunmamaktadır. Bankalar genel olarak işinde gücünde, bir aylık getirisi olan kişilere kredi vermek istemektedirler. Maaş bordrosu ya da belgesini evrak olarak gösteren kişiler, kredi notlarına göre bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilmektedir. Kredi notları, kişinin bankalarla olan ilişkileri ve geçmiş dönemlerdeki ödemeleri ile belirlenmektedir. Bu kriterler tamamen her bankaya göre değişebileceği gibi bazı bankalar sıkıyönetimde de bulunabilmektedir. Bu kriterleri bankalar aracılığı ile öğrenebilir, kredi notunuza göre ihtiyaç kredinizi çekebilirsiniz. Son zamanlarda Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, Kuveyt Türk, Finansbank, DenizBank ve HSBS Maaş Bordosu olmadan kredi verebilmektedir.

Etiketler: maaş bordrosu olmadan kredi, maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar, maaş bordrosu olmadan kredi çekmekmaaş bordrosu olmadan kredi 2017, maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar 2017, maaş bordrosu olmadan kredi çekmek 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder