İhtarnameden Sonra Kredi Ödenmezse Ne Olur?


Kredisini ödeyemeyen ve Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank gibi bankalar tarafından ihtarname ile karşılaşan tüketiciler, ihtarnameden sonra kredi ödenmezse ne olur diye merak etmekte. Biz de; ihtarnameden sonra kredi ödenmezse ne olur şeklinde bir başlık atarak, soruya cevap vermek istedik. Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank ya da Akbank'tan ihtarname almanız durumunda ne olacağını, hemen alttaki başlığı okuyarak anlayabilirsiniz.

İhtarnameden Sonra Kredi Ödenmezse Ne Olur?
Eğer çektiğiniz kredi, bir taşıt kredisiyse, ihtarnameden sonra ödenmemesi durumunda, ikinci ihtarname gelir ve yine ödeyemezseniz, bankada rehin duran taşıtınız, banka tarafından satışa konulur. Banka bu durumda kendi parasını alır ve artarsa, kalanını size verir.

Krediniz bir konut kredisi ise, ihtarnameden sonra ödeyemezseniz, ikinci bir ihtarname ile karşılaşırsınız ve banka ödeyemediğiniz borcun tamamını ister. Yine ödeyemezseniz, kredi ile almış olduğunuz ev üzerine işlem uygulamaya başlayarak, kendi parasını temin edip, kalanını yine size aktarır.

Krediniz, bir ihtiyaç kredisi ise, banka yine ikinci kez ihtarname gönderir ve eğer yine ödeyemezseniz, bu sefer mal varlığınızla ilgili işlem uygulamaya başlar ve kendi borcunu tahsil eder.

ihtarnameden sonra kredi ödenmezse ne olur, ihtarnameden sonra konut kredisi ödenmezse ne olur, ihtarnameden sonra ihtiyaç kredisi ödenmezse ne olur, ihtarnameden sonra kredi ödenmezse ne olur 2017, ihtarnameden sonra kredi borcu ödenmezse ne olur, ihtarnameden sonra çekilen kredi ödenmezse ne olur, ihtarnameden sonra alınan kredi ödenmezse ne olurGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder