Hayat Sigortasının Ödemediği Krediler


 Son zamanlarda hayat sigortasının ödemediği krediler var mı? Sorusu ile karşı karşıya kaldığımızı söyleyebilirim. Öncelikle hayat sigortası nedir? Hangi durumları kapsadığından başlayalım. Hayat sigortası, bankalar aracılığı ile kredi çekenler için uygulanan, kişinin bir sağlık sorunu ya da ölümü ile ödeyemeyecek duruma gelmesinde devreye giren, kişilerin yerinize borcu ödeyen bir sigorta çeşididir. Sigorta şirketleri, birbirlerinden ayrılarak sadece belirli noktalar üzerinde ödemeler yapmaktadır ( Bazı şirketler sadece ölüm olaylarına, bazıları ise sadece sakatlık olaylarına göre ödemeler yapmaktadır.)

Hayat Sigortasının Ödemediği Krediler

 Sigorta şirketleri, hayat sigortası bünyesinde bazı durumlarda ödeme yapmamaktadır. Bu durumlar sırası ile intihar durumları, hastalık durumlarını sigorta poliçesine bildirmeyen kişilerin vefat etmeleri, Sağlık sorunları bulunan fakat bu sorunları yine poliçelere yansıtmayan kişilerin vefat etmeleri durumunda sigorta şirketleri maalesef bankalara ödeme yapmamaktadır. Günümüzde bankalar artık kredi çekimi için şubelerine gelen kişilere hayat sigortası yaptırmayı teklif etmektedirler. Bankalar kendi aracılığı ile yapılan sigortalardan yüksek fiyatlar görülebilir. Bu durum tamamen sigorta şirketleri ile aralarında olan anlaşmadan kaynaklanmaktadır.

Etiketler: hayat sigortasının ödemediği krediler, hayat sigortasının ödemediği krediler 2017, hayat sigortası hangi kredileri ödemiyor, hayat sigortası hangi kredileri ödemez, hayat sigortası hangi kredi borçlarını ödemez, hayat sigortasının ödemediği kredi borçları, hayat sigortasının ödemediği kredi borçları 2017, hayat sigortasının ödemediği kredi borçları hangileridirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder